Powrót Za szybko i po alkoholu

110 km/h na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h – z taką prędkością poruszał się kierowca osobówki, zatrzymany do kontroli przez patrol Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 


 

 

W czwartek (2 listopada), na jednej z głównych ulic Bydgoszczy, inspektorzy z Delegatury Północnej GITD prowadzili stacjonarne kontrole prędkości pojazdów z wykorzystaniem laserowego miernika z wideorejestracją. Zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Range Rover. Powód kontroli? Przekroczenie dozwolonej prędkości o 60 km//h. Auto jechało z prędkością 110 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h. Tuż po zatrzymaniu pojazdu, inspektorzy sprawdzili także trzeźwość kierującego. Alkomat wykazał 0,42 promila w powietrzu wydychanym przez kierowcę.

 

Inspektorzy ukarali kierowcę 1500-złotowym mandatem i dopisali do jego konta 13 punktów karnych za przekroczenie dozwolonej prędkości. W związku z prowadzeniem pojazdu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu, kierującego przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom miejscowej Policji.