Powrót Kierowca dostawczaka był nietrzeźwy

Ponad 2 promile „wydmuchał” kierowca samochodu dostawczego, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Pijanego mężczyznę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

 

Zatrzymany samochód dostawczy. Obok niego oznakowany radiowóz policyjny i nieoznakowany radiowóz GITD


 

W czwartek (11 maja), funkcjonariusze z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, patrolując drogę krajową nr 79, między Coniewem a Górą Kalwarią (woj. mazowieckie) zauważyli dostawczaka, którego kierowca mógł być pod wpływem alkoholu. Pojazd w trakcie jazdy nie utrzymywał się w pasie ruchu. Kierowca jechał zygzakiem, od krawędzi jezdni do jej środka i przekroczył dozwoloną prędkość 90 km/h o 19 km/h.

Podejrzenia inspektorów, że kierowca samochodu dostawczego nie jest trzeźwy, potwierdziły się zaraz po zatrzymaniu do kontroli. Od mężczyzny siedzącego za kierownicą było czuć mocną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości dało wynik 2,12 promila. Kwadrans później mężczyzna „wydmuchał” 2,37 promila. W trakcie czynności kontrolnych okazało się też, że kierujący dostawczakiem nie miał prawa w ogóle siadać za kierownicą nie tylko z powodu spożycia alkoholu. Mężczyzna miał zatrzymane prawo jazdy. 

Na miejsce zdarzenia został wezwany patrol Policji z Góry Kalwarii. Funkcjonariusze przejęli mężczyznę do dalszych czynności.