Podejrzany o kradzież samochodu wpadł bo złapał się na fotoradar

Data dodania: 20-04-2018

O tym, że fotoradary działają w każdym przypadku przekroczenia dozwolonej prędkości przekonał się 42-letni Wojciech D. Sprawa skończyła by się dla niego mandatem karnym, gdyby nie fakt, że jechał on samochodem, który ukradł kilka minut wcześniej.

Polsko – kazachska wymiana doświadczeń w zakresie kontroli transportu i ruchu drogowego

Data dodania: 16-04-2018

Wymiana doświadczeń w zakresie kontroli drogowych, naruszeń administracyjnych, a także sposobu organizacji regularnego przewozu pasażerów, to jedne z głównych tematów, które poruszono podczas oficjalnej wizyty przedstawicieli Kazachstanu w Polsce, zorganizowanej przez Wydział Współpracy Międ ...

Minister Infrastruktury powołał p.o. Zastępcy Głównego Inspektora Transportu Drogowego

Data dodania: 30-03-2018

Nominację, w imieniu Ministra Infrastruktury, wręczył Podsekretarz Stanu Marek Chodkiewicz. Insp. w st. spocz. Rafał Kozłowski, przez ponad 23 lata pełnił służbę w Policji, w tym ponad 18 lat - w Policji ruchu drogowego. Zajmował kolejne stanowiska wykonawcze a następnie kierownicze w jednos ...

Życzenia wielkanocne od Głównego Inspektora Transportu Drogowego (2018-03-29)

Data dodania: 29-03-2018

Życzenia wielkanocne pracownikom Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym złożył Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, dyrektor generalny GITD Renata Rychter i dyrektor CANARD Marek Konkolewski.

CANARD na konferencji "Bezpieczeństwo pieszych - zagrożenia i wyzwania"

Data dodania: 27-03-2018

Co trzecia ofiara śmiertelna wypadków drogowych w Polsce to pieszy. Niestety, w skali europejskiej nie ma czym się chwalić, w innych krajach bywa lepiej. Ale też z tego choćby względu każda inicjatywa, której celem jest poprawa bezpieczeństwa pieszych, zasługuje na uwagę.