(Nie) uprzywilejowana karetka

Data dodania: 20-05-2021

Kierowca włączył sygnały dźwiękowe, żeby ominąć korek i przejechać przez skrzyżowanie na czerwonym świetle. Nie włączył sygnałów świetlnych co zwróciło uwagę inspektorów CANARD z Warszawy. Nie miał uprawnień do prowadzenia pojazdu uprzywilejowanego.

Odcinkowy pomiar prędkości na S8

Data dodania: 13-04-2021

Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości będą kontrolować prędkość pojazdów na trasie S8 w Warszawie. CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego podpisało umowę na dostawę i montaż urządzeń. Koszt inwestycji to blisko 4 mln zł.

ITD ostrzega przed SMS-ami o niezapłaconych mandatach

Data dodania: 12-04-2021

Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed SMS-ami informującymi o nieopłaconych mandatach karnych i konieczności uregulowania płatności za pośrednictwem załączonego do wiadomości linku.

Przekroczenie prędkości i brakujące kilometry

Data dodania: 30-03-2021

Podczas kontroli ciężarówki, której kierowca nie zastosował się do ograniczenia prędkości, inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie ujawnili niezgodność stanu licznika z danymi CEPiK.

Wyprzedzanie na zakazie i wpadka z licznikiem

Data dodania: 03-03-2021

Kierujący lawetą ciężarową wyprzedzał inne pojazdy na A2 mimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Na tym jednak nie koniec. Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ujawnili kolosalną różnicę w stanie drogomierza.