Wyprzedzanie na autostradach pod nadzorem CANARD

Data dodania: 01-12-2021

Ponad 370 kontroli, blisko 400 mandatów karnych i 21 zatrzymanych dowodów rejestracyjnych – to wyniki akcji przeprowadzonej przez funkcjonariuszy CANARD. Na co dzień kontrolują prędkość, tym razem skupili się przede wszystkim na ciężarówkach, których kierowcy ignorują zakaz wyprzedzania.

Ruszyły kontrole na S8

Data dodania: 23-11-2021

Na mapie fotoradarowej Mazowsza pojawiły się nowe miejsca objęte automatyczną kontrolą prędkości. Na warszawskim odcinku trasy S8 kierowców kontrolują już odcinkowe pomiary prędkości.

Przybędzie odcinkowych pomiarów prędkości

Data dodania: 22-11-2021

Kolejnych 39 odcinków dróg będzie kontrolowanych przez odcinkowe pomiary prędkości. CANARD GITD ogłosił przetarg na dostawę i montaż urządzeń. Pojawią się w 13 województwach na różnych kategoriach dróg, w tym na autostradach.

Jeden kierowca i 18 mandatów

Data dodania: 18-11-2021

Turecki kierowca jeździł nie bacząc na limity prędkości. Zdjęcia robione przez fotoradary nie robiły na nim wrażenia, bo był przekonany, że jako obcokrajowcowi nic mu nie grozi. Inspektorzy Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym z Białegostoku „sprowadzili go na ziemię”.

Kamieńsk- fotoradar już działa

Data dodania: 19-10-2021

Fotoradar zainstalowany na drodze krajowej nr 91 w Kamieńsku w woj. łódzkim włączony został w tryb rejestracji naruszeń. Nadzór prowadzony 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasteczka.