Chciał uniknąć odpowiedzialności

Data dodania: 10-06-2020

Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 100 km/h. Liczył, że odpowie tylko za niewskazanie kierującego. Sprawa skończyła się w sądzie, który nie miał wątpliwości kto prowadził pojazd i ukarał kierującego bentleyem grzywną wyższą niż w postępowaniu mandatowym.

Długi czerwcowy weekend – działania ITD

Data dodania: 10-06-2020

Rozpoczynają się wyjazdy na długi czerwcowy weekend. Inspekcja Transportu Drogowego apeluje o rozwagę, ostrożność i zdjęcie „nogi z gazu”. O działaniach Inspekcji w trakcie długiego weekendu mówił podczas briefingu Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

CANARD wznawia przyjmowanie interesantów

Data dodania: 22-05-2020

W Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przy ul. Przyczółkowej 109A od 25 maja wznawiono przyjmowanie interesantów.

Nowe fotoradary sprawdzone. Testy na lotnisku

Data dodania: 12-05-2020

Ponad tysiąc zdjęć, symulacje różnych sytuacji drogowych, pomiary wykonane w dzień i w nocy - w piątek na lotnisku w Toruniu przeprowadzono testy fotoradarów. To kolejny etap w wyłonieniu dostawcy 26 nowych urządzeń rejestrujących.

Bezpieczna majówka

Data dodania: 30-04-2020

To będzie inny niż wcześniejsze długie majowe weekendy, jednak jedna kwestia pozostaje bez zmian. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze – apelowali w trakcie briefingu Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz gość specjalny Urszula Radwań ...