„Próbne zdjęcia” na lotnisku w Borsku

Data dodania: 07-03-2022

Kilkaset zdjęć i jeden cel – wybór najlepszego fotoradaru. To „gra” o dużą stawkę. Wyłoniony w trwającym postępowaniu wykonawca wymieni 100 urządzeń.

"Wpadł" przez czerwone światło

Data dodania: 02-03-2022

Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę i łamał kolejne przepisy. "Wpadł", kiedy przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Został zatrzymany przez łódzkich inspektorów CANARD.

„Zakręt mistrzów” na DTŚ pod nadzorem fotoradaru

Data dodania: 28-02-2022

Na przestrzeni ostatnich lat nadmierna prędkość była przyczyną ponad 80 kolizji i wypadków na rudzkim „zakręcie mistrzów”. Teraz kierowców w tym miejscu dyscyplinuje fotoradar. Urządzenie kupiło miasto Ruda Śląska i przekazało go Inspekcji Transportu Drogowego. Fotoradar ma uspokoić ruch i w ...

Bezpiecznie w tunelu trasy S2

Data dodania: 20-01-2022

Odcinkowy pomiar prędkości w tunelu S2 skuteczny. Mija miesiąc od czasu jego uruchomienia. Urządzenia rejestrują wykroczenia, ale w większości kierowcy przekraczają prędkość w najniższym progu. Z informacji GDDKiA wynika, że w tunelu nie było wypadków i kolizji.

Bezpieczniej koło Stalowej Woli. Prędkość mierzą urządzenia opp.

Data dodania: 30-12-2021

6,5 km drogi wojewódzkiej pomiędzy Stalową Wolą a Jamnicą pod kontrolą Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD. Kierowców dyscyplinują urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości. O ich skuteczności mówili dziś wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz Główny Inspektor Transp ...