Wizyta delegatów Global Road Safety Partnership

Data dodania: 26-07-2022

Jak skutecznie prowadzić automatyczny nadzór nad ruchem drogowym - o tym rozmawiano w trakcie spotkania delegatów Global Road Safety Partnership z kierownictwem i pracownikami CANARD. Szczególne zainteresowanie wzbudził model systemu z którego korzysta Inspekcja Transportu Drogowego.

Wsiadł za kółko po procentach

Data dodania: 02-05-2022

„Piłeś – nie jedź”, do tej zasady nie zastosował się kierujący oplem, którego trzeźwość w trakcie kontroli sprawdzili inspektorzy z łódzkiego CANARD-u. Alkomat pokazał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wykonawca odcinkowych pomiarów prędkości wybrany

Data dodania: 31-03-2022

200 km dróg zostanie objętych kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. CANARD wybrał wykonawcę. 39 urządzeń będzie kontrolowało prędkość na różnych kategoriach dróg, w tym autostradach.

„Próbne zdjęcia” na lotnisku w Borsku

Data dodania: 07-03-2022

Kilkaset zdjęć i jeden cel – wybór najlepszego fotoradaru. To „gra” o dużą stawkę. Wyłoniony w trwającym postępowaniu wykonawca wymieni 100 urządzeń.

"Wpadł" przez czerwone światło

Data dodania: 02-03-2022

Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę i łamał kolejne przepisy. "Wpadł", kiedy przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Został zatrzymany przez łódzkich inspektorów CANARD.