Szybka jazda z promilami

Data dodania: 24-01-2024

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i ponad 100 km/h na liczniku, a do tego brak uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli. Mężczyznę po krótkim pościgu zatrzymali inspektorzy CANARD z Krakowa.

Inspekcja Transportu Drogowego gra z WOŚP

Data dodania: 22-01-2024

Trwa ostatnie odliczanie do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu nie mogło zabraknąć Inspekcji Transportu Drogowego. W wielu miastach, na terenie całego kraju, inspektorzy i pracownicy ITD będą wspierać WOŚP. Na aukcjach Wielkiej Orkiestry już można licytować maskotki ...

Rozbudowa i modernizacja systemu CANARD

Data dodania: 29-12-2023

Nowa technologia, nowe lokalizacje i nowe urządzenia rejestrujące, pilotażowe rozwiązania i kolejne kilometry niebezpiecznych dróg objęte automatyczną kontrolą. System CANARD jest coraz nowocześniejszy i ma coraz większy zasięg.

Przejechał ciężarówką po pasach tuż przed pieszym

Data dodania: 20-11-2023

Pieszy w kamizelce odblaskowej był już na oznakowanym przejściu, gdy tuż przed nim przejechała ciężarówka. Świadkami niebezpiecznej sytuacji byli inspektorzy Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, którzy jechali z naprzeciwka nieoznakowanym pojazdem i przepuszczali pieszego przez jezdnię. ...

Za szybko i po alkoholu

Data dodania: 10-11-2023

110 km/h na odcinku drogi z ograniczeniem do 50 km/h – z taką prędkością poruszał się kierowca osobówki, zatrzymany do kontroli przez patrol Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Badanie trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał ponad 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.