Powrót Wyjątkowa lekcja o bezpieczeństwie ruchu drogowego z Pierwszą Damą

Ikona artykułu

Dzięki zaproszeniu Inspekcji Transportu Drogowego odbędzie się dziś wyjątkowa lekcja – lekcja bezpieczeństwa ruchu drogowego. Wiem bowiem jak ważne jest, aby od najmłodszych lat kształtować odpowiednie postawy - tymi słowami w dniu 19 czerwca Pierwsza Dama Agata Kornhauser - Duda rozpoczęła spotkanie w Szkole Podstawowej nr 4 im. Romualda Traugutta w Krakowie, gdzie z inicjatywy Głównego Inspektora Transportu Drogowego Alvina Gajadhura, odbyła się kolejna lekcja o bezpieczeństwie ruchu drogowego. Pierwsza Dama oraz Główny Inspektor Transportu Drogowego, opowiadali dzieciom jak powinny zachować się na drodze, o czym pamiętać, a także na co zwrócić uwagę podczas letniego wypoczynku. Wzorem ubiegłych lekcji, tak również i ta, przybrała formę nauki przez zabawę. Dla dzieci przygotowano masę atrakcji, podczas których mogły w przystępny sposób, poznać najważniejsze zasady związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego.

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wspólnie z Dyrektor Gabinetu Głównego Inspektora Urszulą Nowinowską poprowadzili animowaną prezentację, gdzie na podstawie przygód Krokodylka Tirka i jego przyjaciół opowiadali, jak na co dzień unikać zagrożeń na drodze. Oprócz części teoretycznej, podczas której dzieci wykazywały się zdumiewającą aktywnością, nadszedł również czas na część praktyczną.

Dla dzieci zaplanowane zostało przejście przez specjalnie przygotowane miasteczko ruchu drogowego - miasteczko z przejściem dla pieszych, znakami drogowymi, rondem oraz sygnalizatorami. Podczas wspólnego przejścia, Pierwsza Dama i Główny Inspektor zweryfikowali umiejętności najmłodszych uczestników ruchu w zakresie bezpiecznego przechodzenia przez jezdnie oraz prawidłowego zachowania się na drodze.

Chciałabym, abyście pamiętali o tym,że stosując wszystkie przepisy dbacie nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale także innych – tymi słowami Pierwsza Dama podsumowała całość wydarzenia.

Główny Inspektor Transportu Drogowego, dla którego niezwykle ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego, w szczególności wśród tych najmłodszych, podziękował wszystkim zaproszonym gościom za zaangażowanie włożone w przygotowaną lekcję, podkreślając jak istotne jest to przedsięwzięcie dla wspólnego bezpieczeństwa.