Powrót Wizyta delegatów Global Road Safety Partnership

Ikona artykułu

Jak skutecznie prowadzić automatyczny nadzór nad ruchem drogowym - o tym rozmawiano w trakcie spotkania delegatów Global Road Safety Partnership z kierownictwem i pracownikami CANARD. Szczególne zainteresowanie wzbudził model systemu z którego korzysta Inspekcja Transportu Drogowego.

 

 

 

Wizytę przedstawicieli Global Road Safety Partnership w CANARD poprzedziło spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego, gdzie w gronie ekspertów, dziennikarzy, przedstawicieli służb kontrolnych oraz Ministerstwa Infrastruktury rozmawiano o roli nadzoru nad ruchem drogowym w systemie bezpieczeństwa ruchu drogowego. W panelu poświęconym działalności Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przedstawiono założenia i cele budowy systemu oraz jego wpływu na zarządzanie prędkością na polskich drogach. Zwrócono również uwagę na udział urządzeń bezpieczeństwa używanych do kontroli w zmniejszeniu liczby ofiar wypadków drogowych na przełomie ostatniej dekady. Omówiono też poszczególne etapy rozbudowy systemu.

 

Po konferencji, delegaci GRSP odwiedzili siedzibę CANARD w Warszawie. Podczas spotkania z kierownictwem oraz pracownikami Centrum, z bliska przyjrzeli się jak działa system, w tym funkcjonalnościom kamer służących do monitoringu wjazdu pojazdów na czerwonym świetle, co wzbudziło ogromne zainteresowanie gości. Wizyta była również okazją do wymiany doświadczeń i spostrzeżeń na temat funkcjonowania podobnych systemów w innych krajach.