Powrót Rozpoczęliśmy akcję "Bądź bezpieczny, póki na to czas"

Ikona artykułu

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wraz z muzykami pop-rockowego zespołu De Mono, którego liderem jest Andrzej Krzywy, zainaugurowali wspólną akcję „Bądź bezpieczny, póki na to czas!".

 

 

Nową akcję rozpoczął dzisiejszy briefing na parkingu przy Moście Śląsko – Dąbrowskim w Warszawie, gdzie często zatrzymują się autokary przewożące zorganizowane grupy wycieczek.- „Bądź bezpieczny, póki na to czas!" jest to akcja edukacyjno – informacyjna. Apelujemy o bezpieczeństwo na polskich drogach. Jest to pierwsza tego typu akcja z zespołem De Mono, a będzie ich kilka w sierpniu, na terenie całego kraju. Spotkamy się podczas różnych kontroli drogowych. W czasie wakacji bardzo dużo podróżujemy samochodami i autokarami. Ważne, żeby wszyscy użytkownicy dróg czuli się na nich bezpiecznie" – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

 

W trakcie, gdy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego kontrolowali autokary przewożące dzieci i młodzież, muzycy zespołu De Mono rozdawali autografy, a także robili pamiątkowe zdjęcia z pasażerami czekającymi na wejście do pojazdów.- Razem z Inspekcją Transportu Drogowego bierzemy udział w akcji Bądź bezpieczny, póki na to czas i włączyliśmy się do niej z wielką chęcią. Sami mamy dzieci, a rocznie jako zespół pokonujemy około 100 000 kilometrów w trasach na koncerty i zależy nam bardzo na bezpieczeństwie na polskich drogach. Kilka lat temu zrobiliśmy kurs ratownictwa, aby potrafić udzielać pierwszej pomocy przedmedycznej np. ofiarom wypadków drogowych – powiedział Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono.

 

 

Najmłodsi pasażerowie kontrolowanych autokarów otrzymali odblaski. Chętnie też odpowiadali na pytania zadawane przez inspektorów i muzyków, które dotyczyły podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.