Powrót Mierzyliśmy prędkość – wspólna akcja informacyjna ITD i RDC

Ikona artykułu

Godzina pomiarów prędkości, blisko 500 sprawdzonych pojazdów - efekty? Większość kierowców jadących DK 79 z Piaseczna w kierunku Góry Kalwarii jechała z dopuszczalna prędkością. W ramach akcji informacyjnej Radia dla Ciebie i Inspekcji Transportu Drogowego „Razem bezpieczniej” dziś słuchacze mogli zapoznać się z pracą Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

 

Akcja realizowana jest cyklicznie w czasie tegorocznych wakacji, a w jej trakcie pracę inspektorów obserwują dziennikarze Polskiego Radia RDC. Tym razem swoje drzwi otworzyło Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - biuro zajmujące się obsługą sieci fotoradarów zarządzanych przez Inspekcja Transportu Drogowego. O tym czym zajmują się na co dzień pracownicy CANARD, jak wygląda ich praca i jakimi narzędziami dysponują dowiedział się dziś reporter Radia Dla Ciebie, a to co usłyszał przekazał słuchaczom na antenie.

 

Wspólna akcja ITD i RDC Wspólna akcja ITD i RDC

 

CANARD to nie tylko stacjonarne fotoradary. Posiada również urządzenia zamontowane w nieoznakowanych samochodach. Pracę takich urządzeń obserwował dziś reporter RDC. Kontrole prowadzono w Tomicach w powiecie piaseczyńskim, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h. W ciągu jednej godziny, urządzenie wykonało pomiar 469 pojazdów jadących z Piaseczna w kierunku Góry Kalwarii. Średnia prędkość wszystkich przejeżdżających pojazdów wyniosła 52 km/h. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za pomocą urządzeń rejestrujący, zdjęcia wykonywane są pojazdom przekraczającym prędkość o ponad 10 km/h. Zarejestrowano 68 zdjęć, a średnie wykroczenie to przekroczenie dopuszczalnej  prędkości o 16 km/h. Niechlubny rekordzista jechał z prędkością 80 km/h w obowiązującym w tym miejscu obszarze zabudowanym.

 

Wspólna akcja ITD i RDC Wspólna akcja ITD i RDC