Powrót Kolejna lekcja z cyklu "Bezpieczna Szkoła Tirka"

Ikona artykułu

          28.02.2018 r. na zaproszenie Dyrekcji i Grona Pedagogicznego Inspektorzy z Krakowa odwiedzili Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.

 

          Dla uczniów z klas 1-3 Inspektorzy wygłosili prelekcje pt. „Przygody krokodylka Tirka” na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Na zakończenie spotkania każdy uczeń otrzymał odblaskowy upominek. Uczniom zaprezentowano również wyposażenie uprzywilejowanego samochodu.

 

 

Bezpieczna Szkoła Tirka- jest inicjatywą Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego skierowaną do najmłodszych uczestników ruchu drogowego tj. do przedszkolaków i uczniów klas 1-3. W ramach akcji odbywają się edukacyjne spotkania dzieci z Inspektorami Transportu Drogowego.

Najważniejszym celem „Bezpieczna Szkoła Tirka" jest promowanie wśród dzieci od najmłodszych lat bezpiecznych zachowań na drodze i wyczulanie młodych umysłów na niebezpieczeństwa, mogące wystąpić w ruchu drogowym. Niezwykle istotne jest dla nas, jako przedstawicieli instytucji odpowiedzialnej za przestrzeganie przepisów prawa o ruchu drogowym, aby w atrakcyjnej formie przekazać najmłodszym przepisy obowiązujące na drogach. Nie są to, więc tylko zwykłe pogadanki. Dzieci podczas zajęć z inspektorami Inspekcji Transportu Drogowego mają możliwość wzięcia udziału w grach i zabawach, a w ramach dodatkowych atrakcji mogą obejrzeć od środka auto inspekcyjne.