Powrót Inspektorzy CANARD na I Motocyklowym Kongresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Ikona artykułu

22 września 2018 roku, na terenie Automobilklubu Polskiego w Warszawie, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury zorganizowało kongres poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów.

 

O współuczestnictwie w ruchu drogowym z kierowcami innych pojazdów oraz istotnych rozwiązaniach prawnych dla bezpieczeństwa motocyklistów mówił na kongresie Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Droga jest jedna, powinniśmy się wzajemnie szanować niezależnie od tego jakim pojazdem się poruszamy. Inspektorzy są też motocyklistami, mają duże doświadczenie w kierowaniu motocyklem. Obecnie w Inspekcji Transportu Drogowego jest blisko 30 motocykli.”

 

Na stoisku Inspekcji Transportu Drogowego zaprezentowano sprzęt kontrolny wykorzystywany w trakcie działań inspektorów, a także nieoznakowany pojazd CANARD wyposażony w urządzenie rejestrujące prędkość.

 

I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

 

Na pytania dotyczące zasad działania mobilnego fotoradaru, sposobu dokonywania kontroli odpowiadali doświadczeni inspektorzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alko oraz narkogogle, które w sposób rzeczywisty odzwierciedlają stan po spożyciu dużej dawki alkoholu lub zażyciu substancji psychoaktywnych.