Powrót Inspekcja Transportu Drogowego na Targach POLSECURE 2024

Najnowocześniejszy sprzęt, pokazy, konferencje i dyskusje o bezpieczeństwie publicznym – tak wyglądała tegoroczna edycja międzynarodowych Targów POLSECURE, które odbyły się w Kielcach już po raz trzeci. Inspekcja Transportu Drogowego zaprezentowała m.in. mobilną stację diagnostyczną wykorzystywaną do kontroli stanu technicznego pojazdów.


 

Od wtorku do czwartku (23-25 kwietnia) w halach wystawienniczych Targów Kielce trwały Targi POLSECURE 2024. Nowoczesne pojazdy, zaawansowany technologicznie sprzęt i wyposażenie wykorzystywane na co dzień prezentowały służby odpowiedzialne za szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Stoisko wystawiennicze przygotowała też Inspekcja Transportu Drogowego, która jednocześnie jest członkiem Komitetu Honorowego Targów POLSECURE.

Zwiedzający kieleckie targi mieli okazję zobaczyć z bliska inspekcyjny furgon wyposażony m.in. w przenośne wagi i nowoczesny kompaktowy fotoradar, który działa od niedawna w systemie CANARD. Natomiast przed halą wystawienniczą stanęła mobilna stacja diagnostyczna, wykorzystywana przez inspektorów do kontroli stanu technicznego pojazdów ciężarowych i autokarów.

Tegoroczna edycja wydarzenia to także liczne konferencje, wystawy i rozmowy o bezpieczeństwie publicznym.