Powrót Akcja "Dzień bez Mandatu"

W dniu 25. lipca w Mielcu została przeprowadzona akcja „Dzień bez mandatu”, organizowana przy udziale  Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, Grupy Mobilnej WZP z Izby Celnej w Przemyślu, Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD, Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego z Rzeszowa,  PSP z Mielca i MIVA Polska.


Kierowcy, którzy popełnili drobne wykroczenia zamiast mandatu wzięli udział w próbach na symulatorach zderzeń i dachowania, mogli również korzystając z fantomu przećwiczyć najważniejsze elementy pierwszej pomocy. Na miejscu uczestnicy mogli także obejrzeć m.in. najnowszy mobilny fotoradar użytkowany przez Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD, samochód inspekcyjny z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Rzeszowie oraz pojazdy Policji i Izby Celnej, dla najmłodszych przygotowaliśmy natomiast słodkie upominki.


W ciągu dwóch godzin kilkudziesięciu kierowców mogło przypomnieć sobie jak ważne jest przestrzeganie elementarnych zasad bezpieczeństwa w samochodzie, niestety nawet w tak małym gronie standardowe badanie alkomatem wskazało u jednej z osób  stan po użyciu alkoholu. To pokazuje jak ważna jest edukacja i jak dużo jeszcze jako społeczeństwo mamy do zrobienia, aby na trwałe wpoić przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.