Inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego

Data dodania: 22-09-2022

Inspektorzy CANARD patrolując stołeczne ulice zauważyli samochód osobowy, którego kierujący po utarcie panowanie nad pojazdem uderzył w przystanek na zjeździe z trasy S8. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali służby ratunkowe.

Transport zakończony 19 mandatami

Data dodania: 05-09-2022

19 mandatów karnych otrzymał kierowca litewskiej ciężarówki zatrzymany przez patrol z białostockiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 67-latek notorycznie nie stosował się do ograniczeń prędkości.

Wsiadł za kółko po procentach

Data dodania: 02-05-2022

„Piłeś – nie jedź”, do tej zasady nie zastosował się kierujący oplem, którego trzeźwość w trakcie kontroli sprawdzili inspektorzy z łódzkiego CANARD-u. Alkomat pokazał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wykonawca odcinkowych pomiarów prędkości wybrany

Data dodania: 31-03-2022

200 km dróg zostanie objętych kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. CANARD wybrał wykonawcę. 39 urządzeń będzie kontrolowało prędkość na różnych kategoriach dróg, w tym autostradach.

„Próbne zdjęcia” na lotnisku w Borsku

Data dodania: 07-03-2022

Kilkaset zdjęć i jeden cel – wybór najlepszego fotoradaru. To „gra” o dużą stawkę. Wyłoniony w trwającym postępowaniu wykonawca wymieni 100 urządzeń.