Wniosek z internetu nie uchronił przed karą

Data dodania: 14-11-2019

Internetowy wniosek o umorzenie miał rozwiązać sprawę - tak przynajmniej wydawało się kierowcy, który przekroczył prędkość na ul. Pułkowej w Warszawie. Sprawa trafiła do sądu, a kierowca został ukarany grzywną.

Nowy fotoradar w Łodzi

Data dodania: 08-11-2019

Kolejny niebezpieczny odcinek drogi jest już pod stałą kontrolą Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. W Łodzi działa nowy fotoradar. Wystarczyła doba, a zarejestrował aż 180 wykroczeń.

Delegacja CANARD gościła na Road Safety Exchange

Data dodania: 16-10-2019

9 października przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Żandarmerii Wojskowej oraz Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego wzięli udział w uroczystym otwarciu Projektu EU "Road Safety Exchange", finansowanego ze środków Unii Europejskiej ...

Pościg za pijanym kierowcą osobówki

Data dodania: 11-10-2019

2,22 promila alkoholu w organizmie miał kierowca samochodu osobowego, którego ujęli po krótkim pościgu inspektorzy zajmujący się kontrolą prędkości pojazdów na drogach Mazowsza. W trakcie ucieczki nietrzeźwy mężczyzna spowodował kolizję. Nieodpowiedzialnego kierowcę przekazano policjantom.

Odcinkowe pomiary prędkości skuteczne w walce z piratami drogowymi

Data dodania: 13-09-2019

Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i mniej rannych – odcinkowe pomiary prędkości realnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spada nie tylko liczba zdarzeń drogowych, ale zmieniają się też zachowania kierowców – zdecydowana większość zdejmuje nogę z gazu.