Studenci Politechniki Warszawskiej w CANARD

Data dodania: 20-12-2022

Nie na sali wykładowej, ale w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowy, o nowych urządzeniach kontrolnych i stosowanych rozwiązaniach uczyli się studenci Politechniki Warszawskiej. CANARD w ramach zajęć praktycznych odwiedzili studenci i wykładowcy Zakładu Sterowania Ruchem i Infras ...

Bez uprawnień i za szybko

Data dodania: 09-12-2022

Stracił prawo jazdy miesiąc temu za zbyt szybką jazdę. Mimo to, usiadł za kierownicą autobusu i po raz kolejny przekroczył dozwoloną prędkość. Inspektorzy z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego ukarali kierowcę mandatem i punktami karnymi.

Z nadmierną prędkością mimo sądowego zakazu

Data dodania: 23-11-2022

21-latek mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, wsiadł za kierownice a do tego jechał z nadmierną prędkością. W obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 35 km/h . Został zatrzymany do kontroli przez inspektorów CANARD.

Tunel trasy S7 z pomiarem prędkości

Data dodania: 14-11-2022

W sobotę otwarto tunel w ciągu trasy ekspresowej S7. Równocześnie CANARD GITD uruchomił tam odcinkowy pomiar prędkości. W uroczystości otwarcia tunelu uczestniczył m.in. Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur.

Kolej na bezpieczeństwo na przejazdach kolejowo-drogowych

Data dodania: 31-10-2022

O planowanych inwestycjach i rozwoju infrastruktury kolejowej, w tym podnoszącej bezpieczeństwo, rozmawiano w trakcie XIII Konferencji „Rozwój Polskiej Infrastruktury Kolejowej”. Szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur, przedstawił m.in. założenia pilotażowego projektu objęcia pie ...