CANARD wznawia przyjmowanie interesantów

Data dodania: 22-05-2020

W Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przy ul. Przyczółkowej 109A od 25 maja wznawiono przyjmowanie interesantów.

Nowe fotoradary sprawdzone. Testy na lotnisku

Data dodania: 12-05-2020

Ponad tysiąc zdjęć, symulacje różnych sytuacji drogowych, pomiary wykonane w dzień i w nocy - w piątek na lotnisku w Toruniu przeprowadzono testy fotoradarów. To kolejny etap w wyłonieniu dostawcy 26 nowych urządzeń rejestrujących.

Bezpieczna majówka

Data dodania: 30-04-2020

To będzie inny niż wcześniejsze długie majowe weekendy, jednak jedna kwestia pozostaje bez zmian. Dbajmy o bezpieczeństwo na drodze – apelowali w trakcie briefingu Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk i szef Inspekcji Transportu Drogowego Alvin Gajadhur oraz gość specjalny Urszula Radwań ...

Mniej naruszeń, ale większa brawura

Data dodania: 24-04-2020

O ponad 32 proc. spadła liczba naruszeń zarejestrowanych przez system fotoradarowy CANARD w czasie pierwszego miesiąca pandemii koronawirusa w Polsce. Jest mniejszy ruch i mniej naruszeń, ale więcej niechlubnych rekordów prędkości. Aż 855 kierowców przekroczyło prędkość w obszarze zabudowany ...

Wydłużona ważność uprawnień do kierowania pojazdami

Data dodania: 22-04-2020

18 kwietnia 2020 r. weszła w życie nowelizacja przepisów ustawy o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.