Powrót X Konferencja profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym pojazdów Sił Zbrojnych RP

Ikona artykułu

W dniach 3-4 października 2017 roku na terenie Wojskowego Domu Wypoczynkowego w Ryni odbyła się konferencja zorganizowana przez Szefostwo Transportu i Ruchu Wojsk – Centrum Koordynacji Ruchu Wojsk mająca na celu popularyzację wśród kierowców i osób odpowiedzialnych za eksploatację pojazdów i szkolenie kierowców zasad działalności profilaktycznej i prewencyjnej w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz wymianę informacji i doświadczeń w zakresie metodyki profilaktycznego oddziaływania na kierowców.

 

 

Na zaproszenie Szefa Pana płk. Adama Słodczyka w konferencji uczestniczył Pan Marek Konkolewski Dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, który uhonorowany został za wieloletnią współpracę przy organizowaniu konferencji profilaktyki bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

 

 

W czasie konferencji przedstawiono referat obrazujący  wpływ systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym na poprawę bezpieczeństwa na polskich drogach, który spotkał się z ogromny zainteresowaniem wśród zaproszonych gości.

 

W gronie uczestników konferencji nie zabrakło znakomitych specjalistów, pasjonatów tematu bezpieczeństwa ruchu drogowego w tym m.in. Pana prof. nadzw. dr hab. inż. Mariana Jeża, Pana dr inż. Bolesława Parulskiego oraz przedstawicieli Komendy Głównej Policji, Wojskowej Akademii Technicznej jak również Centrum Profilaktyki Społecznej, którego reprezentant poruszył problem nowych substancji psychoaktywnych i klasycznych narkotyków oraz ich wpływu na kierujących pojazdami.