Powrót Szybka jazda z promilami

Ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu i ponad 100 km/h na liczniku, a do tego brak uprawnień i niezatrzymanie się do kontroli. Mężczyznę po krótkim pościgu zatrzymali inspektorzy CANARD z Krakowa.

 


 

 

W ubiegłym tygodniu (17 stycznia) inspektorzy z delegatury południowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego prowadzili kontrole prędkości w Złotnikach w powiecie krakowskim. W obszarze zabudowanym jeden z kierujących samochodem osobowym jechał z prędkością 102 km/h. Mężczyzna nie zareagował na wydane przez inspektora polecenie zatrzymania się i wyraźnie przyspieszył. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za pojazdem. Mężczyzna zatrzymał się dopiero po kilkuset metrach. Kierującego poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik – niemal 1,2 promila (0,57 mg/l). Okazało się również, że mężczyźnie w 2017 r. zatrzymano prawo jazdy. 

Inspektorzy ukarali mężczyznę mandatem karnym za przekroczenie prędkości i przekazali do dalszych czynności wezwanemu na miejsce patrolowi Policji. 

 

Pomiar prędkości laserowym miernikiem          Kontrola drogowa inspektorów CANARD