Powrót Surowa kara za kolejne wykroczenie drogowe

154 km/h na odcinku drogi z ograniczeniem do 80 km/h – z taką prędkością jechał kierowca osobówki, zatrzymany do kontroli przez inspektorów Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Było to jego kolejne, tak poważne wykroczenie w ruchu drogowym w ostatnim czasie.

 

Na pierwszym planie: tył i lewy bok nieoznakowanego radiowozu Inspekcji Transportu Drogowego z zamontowanym fotorejestratorem prędkości. Przed nieoznakowanym pojazdem stoi samochód osobowy. Umundurowany inspektor Inspekcji Transportu Drogowego pobiera dokumenty od kierującego. W tle: droga ekspresowa i jadące po niej pojazdy.
 

We wtorek (15 sierpnia), na ekspresowej „dziewiętnastce” w pobliżu Sokołowa Małopolskiego, patrol GITD zajmujący się kontrolą prędkości pojazdów, zatrzymał samochód osobowy marki Audi. Powód kontroli? Przekroczenie dozwolonej prędkości o 74 km/h. Auto poruszało się z prędkością 154 km/h na odcinku drogi, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. Podczas kontroli danych kierowcy w elektronicznej bazie stwierdzono, że to jego nie pierwsze poważne wykroczenie drogowe w ostatnim czasie. Wcześniej został zatrzymany do kontroli również z powodu nadmiernej prędkości. Ze względu na tzw. recydywę, sprawca wykroczenia został ukarany grzywną w wysokości 5 tys. zł i 15 pkt. karnych. Kierowca przyjął mandat karny.