Powrót Inspekcja Transportu Drogowego gra z WOŚP

Trwa ostatnie odliczanie do 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym dniu nie mogło zabraknąć Inspekcji Transportu Drogowego. W wielu miastach, na terenie całego kraju, inspektorzy i pracownicy ITD będą wspierać WOŚP. Na aukcjach Wielkiej Orkiestry już można licytować maskotki ITD.

 


 

 

Warszawa, Łódź, Poznań, Bydgoszcz, Katowice, Rzeszów, Kraków – m.in. w tych miastach w dniu Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, inspektorzy i pracownicy administracyjni Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego oraz Wojewódzkich Inspektoratów Transportu Drogowego będą grać z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. 

 

W Warszawie, na błoniach PGE Narodowego, Inspekcja Transportu Drogowego będzie obecna w strefie mundurowej nie tylko w dniu Finału – 28 stycznia, ale już dzień wcześniej. Będzie można zapoznać się z pojazdami służbowymi ITD, a najmłodsi odwiedzający strefę, otrzymają od inspektorów elementy odblaskowe. 

 

Kto chce sprawdzić swój czas reakcji lub spróbować swoich możliwości w jeździe mini-gokartem – zapraszamy 28 stycznia do Łodzi, gdzie dla WOŚP Inspekcja będzie grać na Rynku Manufaktury. Obok pojazdów służbowych, stanie stoisko ITD, a w nim atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie trenażer czasu reakcji, tor jazdy mini-gokartem, alko-, narko-, sengogle – czyli możliwość sprawdzenia, jak reaguje organizm m.in. po użyciu środków odurzających. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych – koła fortuny, zagadek, krzyżówek i kolorowanek. 

 

WOŚP można wesprzeć, biorąc udział w licytacjach internetowych i bezpośrednich, na które ITD przekazała maskotki i gadżety z logo Inspekcji. Już można licytować na aukcjach internetowych maskotkę ITD – Krokodylka Tirka

 

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – to wyjątkowa inicjatywa, która łączy miliony ludzi w szlachetnym celu. Wielkie serca mają miliony Polaków i wielkie serca mają inspektorzy i pracownicy ITD, którzy angażują się w życie społeczne i są tam, gdzie potrzebna jest pomoc. Zachęcam do odwiedzenia naszych stoisk i udziału w aukcjach. Wspólnie pomóżmy chorym, wymagającym specjalistycznego leczenia.

– podkreśla Główny Inspektor Transportu Drogowego Artur Czapiewski.

 

Cel zbiórki 32. Finału WOŚP to „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych”. Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone na zakup sprzętu diagnostycznego i rehabilitacyjnego dla pacjentów oddziałów pulmonologicznych.