Wyprzedzanie na zakazie i wpadka z licznikiem

Data dodania: 03-03-2021

Kierujący lawetą ciężarową wyprzedzał inne pojazdy na A2 mimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Na tym jednak nie koniec. Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ujawnili kolosalną różnicę w stanie drogomierza.

Bez prawka na czerwonym świetle

Data dodania: 09-02-2021

Zlekceważył przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa. Kierowca z Ukrainy nie tylko zignorował czerwone światło i przejechał przez skrzyżowanie. Prawo jazdy, którym dysponował, było nieważne od niemal roku. Został zatrzymany przez wielkopolskich inspektorów GITD.

Ruszyły pomiary prędkości na budowanej A1

Data dodania: 22-01-2021

Urządzenia odcinkowego pomiaru prędkości pracują już na A1. Kontrolowany jest 16 km odcinek budowanej autostrady od Tuszyna do Piotrkowa Trybunalskiego. Do końca tygodnia nadzorem zostanie objęty również, kolejny, 41 km odcinek drogi od Kamieńska do obwodnicy Częstochowy. CANARD wprowadził k ...

Kontrole na skrzyżowaniach i mobilne urządzenia – kolejny etap rozbudowy systemu fotoradarowego

Data dodania: 20-01-2021

30 kolejnych skrzyżowań w 18 miastach będzie pod nadzorem Inspekcji Transportu Drogowego – CANARD ogłosił przetarg na zakup i dostawę systemów monitorujących wjazd pojazdów na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Trwa też procedura zakupu 11 pojazdów wyposażonych w mobilne urządzenia rejestruj ...

Nietrzeźwy kierowca chciał uciec pieszo

Data dodania: 14-01-2021

Blisko 2,2 promila w wydychanym powietrzu, a w samochodzie pusta butelka po alkoholu. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu osobowego udaremnili funkcjonariusze CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności patrolowi Policji.