Powrót Udział CANARD w targach Infrastruktura 2013

22 października 2013, rozpoczęły się XI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013. Wydarzeniu patronują Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, współorganizatorem jest m.in. Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

 

W czasie pierwszego dnia targów odbyła się konferencja pt. „Wpływ bezpieczeństwa na kształtowanie infrastruktury” zainaugurowana przez Pana Zbigniewa Rynasiewicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w której udział wziął także Pan Marcin Flieger, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

 

Wśród poruszonych w wystąpieniu Dyrektora Marcina Fliegera tematów znalazły się m.in. omówienie stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, historia oraz struktura CANARD, plany rozbudowy o nowe elementy infrastruktury a także wpływ fotoradarów na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

 

Odwiedzający targi będą mieli okazję zapoznać się z wykorzystywanym na co dzień przez CANARD sprzętem takim jak mobilny fotoradar AD9 zainstalowany w samochodzie Ford Mondeo. Odpowiedzi na wszystkie pytania od zainteresowanych udzielać będą pracownicy GITD zajmujący się prowadzeniem kontroli prędkości.

 

Zachęcamy do lektury całego materiału dostępnego pod tym adresem.

 

Szczegóły dotyczące programu targów dostępne są na stronie organizatora http://www.infrastruktura.info