Powrót Ruszyły kontrole na moście Poniatowskiego

Ikona artykułu

Pierwsze fotoradary na moście Poniatowskiego mierzą już prędkość. W ciągu pierwszych godzin pracy 3 urządzenia zarejestrowały ponad 330 przypadków przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości.

 

 

10 września fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego zostały przekazane w użytkowanie Inspekcji Transportu Drogowego. Zostały zintegrowane z systemem centralnym CANARD. Od piątku, w ramach prowadzonych testów, sprawdzano m.in. czy urządzenia prawidłowo wykonują pomiary. We wtorek (14 września), w godzinach popołudniowych, 3 pierwsze urządzenia zostały przełączone w tryb rejestracji naruszeń. W ciągu pierwszych godzin pracy, urządzenia te zarejestrowały ponad 330 naruszeń.

 

Fotoradary pracują przez całą dobę, mierząc prędkość pojazdów jadących wszystkimi pasami jezdni. Pomiary są prowadzone w obu kierunkach ruchu.

 

Kierowcy powinni pamiętać, że po nowelizacji przepisów ruchu drogowego, ograniczenie prędkości w obszarze zabudowanym do 50 km/h obowiązuje przez całą dobę.

 

Zdjęcia zarejestrowanych naruszeń trafią do Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Będą stanowiły dowód w postępowaniach w sprawach o wykroczenie. 

 

Więcej informacji o procedurze: https://www.canard.gitd.gov.pl/pl/web/guest/wezwanie/procedura

 

Nadmierna lub niedostosowana do warunków drogowych prędkość jest wciąż dominującą okolicznością wypadków oraz kluczowym czynnikiem wpływającym na ciężkość zdarzeń drogowych. Obecność urządzeń rejestrujących na niebezpiecznych odcinkach dróg wpływa na zmianę zachowania kierowców, wyhamowanie prędkości oraz ograniczenie liczby zdarzeń drogowych.