Powrót Na drogowej mapie przybywa fotoradarów

Ikona artykułu

Grójec i Brześce – tu w ostatnich dniach stanęły nowe fotoradary. Trwa rozbudowa systemu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Jednym z etapów rozbudowy systemu fotoradarowego jest montaż 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących.

 

 

 

 

Z 26 stacjonarnych urządzeń rejestrujących, wykonawca zamontował już 12. Fotoradary zainstalowano w miejscowościach: Krapkowice (woj. opolskie), Sianów (woj. zachodniopomorskie), Naściszowa (woj. małopolskie), Tychy (woj. śląskie), Cisiec (woj. śląskie), Boguchwała (woj. podkarpackie), Kraków (woj. małopolskie), Głuszyca Górna (woj. dolnośląskie), Widełka (woj. podkarpackie), Liszki (woj. małopolskie), Brześce (woj. mazowieckie), Grójec (woj. mazowieckie).

 

Dwa urządzenia – w Sianowie i w Widełce, zostały już włączone w tryb rejestracji naruszeń. Przykładowo, urządzenie w Widełce, w ciągu pierwszej doby zarejestrowało 28 naruszeń. Zdecydowana większość kierowców, w miejscu pomiaru prędkości, jedzie wolniej niż pozwalają na to przepisy. Średnia prędkość przejeżdżających przez kontrolowany odcinek samochodów to 42 km/h.  W pozostałych lokalizacjach trwają uzgodnienia związane z zapewnieniem przyłącza energetycznego. Termin uruchomienia tych urządzeń jest uzależniony od prac zakładów energetycznych.

 

Instalowane są  nowoczesne urządzenia, które rejestrują  wysokiej jakość materiał dowodowy i są mało awaryjne. Ich zaletą jest również możliwość kontroli jednocześnie kilku pasów ruchu.  Koszt montażu jednego urządzenia wynosi ok. 250 tyś zł.

 

Wykonawca pracuje nad montażem kolejnych urządzeń. Zgodnie z zawartą umową ma czas do lutego przyszłego roku na montaż 26 urządzeń.

 

Galeria zdjęć: https://tiny.pl/97p2j

 

Zobacz również materiał filmowy z odbioru urządzeń w miejscowości Grójec i Brześce oraz poznaj projekt rozbudowy systemu CANARD.