• Pierwszy z 26 nowych fotoradarów uruchomiony

  Data dodania: 14.06.21

  W zachodniopomorskim CANARD uruchomiło pierwszy fotoradar z projektu rozbudowy systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Stacjonarne urządzenie rejestrujące kontroluje kierowców w Sianowie. Trwa proces rozbudowy systemu fotoradarowego CANARD.

 • Miał 1,6 promila alkoholu. Zatrzymał go kierowca ciężarówki

  Data dodania: 14.06.21

  Jechał "wężykiem" i omal nie potrącił pieszego - widząc to kierowca ciężarówki zablokował pas ruchu i uniemożliwił dalszą jazdę kierującemu osobówką. Chwilę później na miejscu był patrol z CANARD Inspekcji Transportu Drogowego. Kierowca samochodu osobowego "wydmuchał" 1,6 promila alkoholu.

 • Szybka reakcja na niebezpieczne wykroczenia

  Data dodania: 10.06.21

  Autobus z dziećmi przejechał na czerwonym świetle, a pojazd osobowy wjechał na drogą ekspresową pod prąd. Świadkami obu tych niebezpiecznych w ruchu drogowym wykroczeń byli funkcjonariusze z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Kierowców ukarano mandatami, a do ich konta zostały dopis

 • Jednoślady w kamerach CANARD

  Data dodania: 08.06.21

  Motocyklista "testował" możliwości dopiero co kupionego motocykla - na liczniku miał blisko 180 km/h. Z kolei kierujący skuterem jechał chodnikiem i ścieżką rowerową. Obaj zostali ukarani mandatami karnymi.

 • Prowadził pod wpływem alkoholu

  Data dodania: 07.06.21

  Kierowca osobówki wyprzedzał inne pojazdy przejeżdżając przez skrzyżowanie. W czasie badania trzeźwości wydmuchał 1,3 promila. Zatrzymany obywatel Gruzji nie miał też przy sobie dokumentów.