Powrót Nietrzeźwy kierowca chciał uciec pieszo

Ikona artykułu

Blisko 2,2 promila w wydychanym powietrzu, a w samochodzie pusta butelka po alkoholu. Dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy samochodu osobowego udaremnili funkcjonariusze CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Mężczyznę przekazano do dalszych czynności patrolowi Policji.

 

                           Nieoznakowany radiowóz CANARD z napisem "Kontrola" wyświetlanym ta tablicy świetlnej

 

                           Stop klatka z filmu. Kierowca uciekający z samochodu osobowego

 

Funkcjonariusze Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym patrolujący we wtorek (12 stycznia) krajową „siódemkę” w miejscowości Pieńków koło Nowego Dworu Mazowieckiego, zwrócili uwagę na niepewną jazdę jednego z samochodów osobowych. Funkcjonariusze podejrzewali, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Od razu powiadomili  policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Nowym Dworze Mazowieckim. Cały czas obserwowali kierowcę samochodu osobowego, który zjechał na stację paliw i wszedł do budynku. Gdy wyszedł i ruszył autem, inspektorzy zatrzymali samochód. Kierowca wysiadł z niego i zaczął uciekać. Mężczyzna został ujęty kilkanaście metrów dalej, kiedy próbował ukryć się w zaroślach za budynkiem stacji paliw.

 

Podejrzenia inspektorów CANARD potwierdzili funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy przejęli kierowcę do dalszych czynności. Badanie alkomatem wykazało 2,16 promila alkoholu w powietrzu wydychanym przez kierowcę. W samochodzie, na dywaniku pod nogami kierowcy, znajdowała się butelka po alkoholu.

 

Butelka po alkoholu na dywaniku przed fotelem kierowcy