• Ruszyły kontrole na moście Poniatowskiego

  Data dodania: 15.09.21

  Pierwsze fotoradary na moście Poniatowskiego mierzą już prędkość. W ciągu pierwszych godzin pracy 3 urządzenia zarejestrowały ponad 330 przypadków przekroczenia przez kierujących dozwolonej prędkości.

 • Fotoradary na moście Poniatowskiego w systemie CANARD

  Data dodania: 10.09.21

  Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD przejmuje fotoradary zamontowane na moście Poniatowskiego. Urządzenia zostały włączone do ogólnopolskiego systemu fotoradarowego.

 • Podsumowanie działania fotoradarów w wakacje

  Data dodania: 07.09.21

  Niemal 260 tys. przypadków niestosowania się do ograniczeń prędkości zarejestrowały fotoradary systemu CANARD w czasie tegorocznych wakacji. Najwięcej przekroczeń prędkości zarejestrował fotoradar w Warszawie, wykonujący pomiary przy ul. Spacerowej.

 • Fotoradar zadziałał – kierowcy jeżdżą wolniej

  Data dodania: 30.07.21

  Tysiące skontrolowanych pojazdów – zaledwie kilkadziesiąt przekroczeń prędkości. Fotoradar uruchomiany 13 lipca w Radomsku, w woj. łódzkim, skutecznie zdyscyplinował kierowców ze „zbyt ciężką nogą”. Teraz dzieci uczęszczające do pobliskiej szkoły podstawowej będą czuły się bezpieczniej.

 • Jechał na „bombach” wymienić klocki hamulcowe

  Data dodania: 28.07.21

  Kierowca pojazdu przypominającego karetkę pogotowia pędził na sygnałach przez zatłoczone ulice Warszawy, beztrosko rozmawiając przez telefon. Okazało się, że sygnałów uprzywilejowania użył w drodze do warsztatu, chcąc wymienić klocki hamulcowe. Pojazd nie miał zezwolenia na zainstalowanie kogutów, n