Kierowca dostawczaka był nietrzeźwy

Data dodania: 15-05-2023

Ponad 2 promile „wydmuchał” kierowca samochodu dostawczego, zatrzymany przez funkcjonariuszy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Pijanego mężczyznę przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

Recydywista z sądowym zakazem

Data dodania: 18-04-2023

Mężczyzna, który kolejny raz przekroczył dozwoloną prędkość, miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Próbował oszukać inspektorów CANARD, podając dane osobowe swojego brata. Próba uniknięcia kary nie powiodła się.

O brd z delegacją z Azerbejdżanu

Data dodania: 11-04-2023

Wpływ systemu fotoradarowego na bezpieczeństwo w ruchu drogowym, rozszerzenie zasięgu jego oddziaływania, stosowane procedury i regulacje prawne – te aspekty zarządzania prędkością w Polsce omówiono na spotkaniu z przedstawicielami służb i instytucji z Azerbejdżanu. Wizyta w Centrum Automaty ...

Projekt na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa ruchu drogowego w Azerbejdżanie

Data dodania: 31-03-2023

Mniej wypadków drogowych, a także m.in. poprawa zdolności prawnych i instytucjonalnych. Eksperci z Polski i Litwy dzielą się z partnerami z Azerbejdżanu wiedzą na temat zarządzania systemem bezpieczeństwa w zgodności ze standardami i najlepszymi praktykami UE. Wśród nich Dyrektor Centrum Aut ...

Ruszyła wymiana fotoradarów

Data dodania: 06-03-2023

247 fotoradarów zostanie wymienionych na nowe. Pierwsze urządzenia już zostały zamontowane. Nowe fotoradary sukcesywnie będą zastępowały najstarsze i najbardziej wyeksploatowane. To kolejny etap realizacji projektu zwiększenia efektywności oraz skuteczności systemu CANARD.