Powrót

Jak działamy

Jak działamy

 

Zobacz w jaki sposób działa system automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym. Sprawdź jak nowoczesne urządzenia do monitoringu wpływają na poprawę bezpieczeństwa na drogach w obszarze przestrzegania ustalonych limitów prędkości oraz stosowania się do sygnalizacji świetlnej.

 

 

Jak lokalizujemy urządzenia

 

Urządzenia GITD, działające w ramach systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym, lokalizowane są w najbardziej niebezpiecznych miejscach na polskich drogach, gdzie konieczne jest ograniczenie prędkości w konkretnym punkcie.

Zapoznaj się z metodologią opracowaną przez ekspertów z Politechniki Gdańskiej i Krakowskiej, określającą m.in. poziom zagrożenia wypadkami przy uwzględnieniu aspektów infrastrukturalnych oraz technicznych.

 

 

Wnioski dotyczące instalacji lub objęcia nadzorem

 

Zobacz jak wygląda procedura kwalifikacji miejsc do objęcia automatycznym nadzorem i jakie instytucje w niej uczestniczą.

 

 

Systemy automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym w Europie

 

Poprawa bezpieczeństwa na drogach jest głównym celem polityki wobec ruchu drogowego w Unii Europejskiej. Dowiedz się w jaki sposób kraje członkowskie dbają o poprawę tragicznych statystyk na drogach.

 

 

Statystyki BRD

 

Sprawdź statystyki dotyczące stanu bezpieczeństwa na polskich drogach.

Przejdź do strony >