• Milczenie nie popłaca

  Data dodania: 28.09.20

  109 km/h w obszarze zabudowanym, a za kierownicą mężczyzna. Pomimo tego właścicielka passata wyraziła wolę przyjęcia mandatu za kierowanie pojazdem. Wezwana do złożenia wyjaśnień odmówiła współpracy. Sąd surowo ukarał 60-latkę.

 • Chciał uniknąć odpowiedzialności

  Data dodania: 10.06.20

  Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 100 km/h. Liczył, że odpowie tylko za niewskazanie kierującego. Sprawa skończyła się w sądzie, który nie miał wątpliwości kto prowadził pojazd i ukarał kierującego bentleyem grzywną wyższą niż w postępowaniu mandatowym.

 • Długi czerwcowy weekend – działania ITD

  Data dodania: 10.06.20

  Rozpoczynają się wyjazdy na długi czerwcowy weekend. Inspekcja Transportu Drogowego apeluje o rozwagę, ostrożność i zdjęcie „nogi z gazu”. O działaniach Inspekcji w trakcie długiego weekendu mówił podczas briefingu Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 • CANARD wznawia przyjmowanie interesantów

  Data dodania: 22.05.20

  W Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym przy ul. Przyczółkowej 109A od 25 maja wznawiono przyjmowanie interesantów.

 • Nowe fotoradary sprawdzone. Testy na lotnisku

  Data dodania: 12.05.20

  Ponad tysiąc zdjęć, symulacje różnych sytuacji drogowych, pomiary wykonane w dzień i w nocy - w piątek na lotnisku w Toruniu przeprowadzono testy fotoradarów. To kolejny etap w wyłonieniu dostawcy 26 nowych urządzeń rejestrujących.