• Nowy fotoradar w Mirocinie

  Data dodania: 22.10.20

  W Mirocinie w gminie Przeworsk w woj. podkarpackim od dziś działa nowy fotoradar. Miejsce to na drogowej mapie polski wyróżnia liczba zdarzeń drogowych. W ocenie mieszkańców zagrożeniem dla ich bezpieczeństwa jest m.in. duże natężenie ruchu kołowego.

 • Nietrzeźwy pirat drogowy

  Data dodania: 20.10.20

  0,88 promila alkoholu w wydychanym powietrzu miał kierujący samochodem osobowym, który przekroczył podwójną linię ciągłą i nie zatrzymał się do kontroli funkcjonariuszom z Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Pijanego kierowcę przekazano do dalszych czynności policjantom z Pułtuska.

 • Komunikat w sprawie obsługi interesantów w CANARD

  Data dodania: 19.10.20

  Z powodu sytuacji epidemiologicznej związanej z wirusem SARS CoV-2 od 20 października 2020 r. do odwołania zostaje wstrzymana obsługa interesantów w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD w siedzibie przy ul. Przyczółkowej 109a oraz do delegaturach terenowych GITD.

 • Milczenie nie popłaca

  Data dodania: 28.09.20

  109 km/h w obszarze zabudowanym, a za kierownicą mężczyzna. Pomimo tego właścicielka passata wyraziła wolę przyjęcia mandatu za kierowanie pojazdem. Wezwana do złożenia wyjaśnień odmówiła współpracy. Sąd surowo ukarał 60-latkę.

 • Chciał uniknąć odpowiedzialności

  Data dodania: 10.06.20

  Przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o blisko 100 km/h. Liczył, że odpowie tylko za niewskazanie kierującego. Sprawa skończyła się w sądzie, który nie miał wątpliwości kto prowadził pojazd i ukarał kierującego bentleyem grzywną wyższą niż w postępowaniu mandatowym.