• Odcinkowe pomiary prędkości skuteczne w walce z piratami drogowymi

  Data dodania: 13.09.19

  Mniej wypadków, mniej ofiar śmiertelnych i mniej rannych – odcinkowe pomiary prędkości realnie wpływają na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Spada nie tylko liczba zdarzeń drogowych, ale zmieniają się też zachowania kierowców – zdecydowana większość zdejmuje nogę z gazu.

 • Chroniła wnuczka za wszelką cenę

  Data dodania: 03.09.19

  Właścicielka fiata, chcąc uchronić kierowcę, który przekroczył jej autem dozwoloną prędkość, usilnie odmawiała wskazania komu powierzyła samochód. Była przekonana, że przyjmując mandat zakończy sprawę. Okazało się inaczej.

 • Mierzyliśmy prędkość – wspólna akcja informacyjna ITD i RDC

  Data dodania: 23.08.19

  Godzina pomiarów prędkości, blisko 500 sprawdzonych pojazdów - efekty? Większość kierowców jadących DK 79 z Piaseczna w kierunku Góry Kalwarii jechała z dopuszczalna prędkością. W ramach akcji informacyjnej Radia dla Ciebie i Inspekcji Transportu Drogowego „Razem bezpieczniej” dziś słuchacze mogli z

 • Nie pamiętał komu pożyczył samochód i nie rozpoznał kierowcy

  Data dodania: 19.08.19

  Właściciel nissana nie chciał powiedzieć, kto prowadził jego samochód na terenie Łodzi z prędkością 171 km/h. Nie rozpoznał również kierowcy na zdjęciu, choć była to osoba z jego najbliższej rodziny. Nie uchroniło to kierującego przed poniesieniem kary. Zapłacił nie tylko wysoką grzywnę, ale czasow

 • Wola Zaradzyńska pod nadzorem fotoradaru

  Data dodania: 14.08.19

  Dziś uruchomiono fotoradar zlokalizowany w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły podstawowej w Woli Zaradzyńskiej. To miejsce gdzie nagminnie dochodzi do przekroczeń prędkości ze względu na sprzyjającą temu infrastrukturę drogową.