Powrót

Wszystko co chcielibyście wiedzieć o fotoradarach w pigułce, czyli dni otwarte w CANARD

Już w najbliższy piątek i sobotę będziecie Państwo mieli okazję do odwiedzenia Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. Dni otwarte CANARD skierowane do obecnych i przyszłych kierowców pozwolą Wam poznać tajniki pracy instytucji odpowiedzialnej za zarządzanie większością fotoradarów w Polsce. Niezależnie od wieku każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Zapraszamy w dniach 9 - 10 maja w godz. (pt. 8 - 18, sb. 10-18) na ulicę Przyczółkową 109A w Warszawie.

 

Spotkanie jest organizowane w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

 

Od 1 maja obchodzimy 10. rocznicę przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju wraz z partnerami, w tym Głównym Inspektoratem Transportu Drogowego i podległym mu - Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym - realizuje akcję informacyjną dotyczącą zmian, które nastąpiły w Polsce dzięki wykorzystaniu Funduszy Europejskich. W ramach akcji wiele instytucji, w tym CANARD, organizuje dni otwarte.

 

W programie dnia znajdą się m.in. ekspozycja sprzętu wykorzystywanego przez GITD (m.in. samochodów, motocykli oraz urządzeń rejestrujących, czyli tzw. fotoradarów), prezentacja budowy i funkcjonowania systemu kontroli prędkości oraz punkt obsługi interesanta.

 

Ciekawostką w oczach przeciętnego użytkownika drogi będzie na pewno symulator dachowania. Dla najmłodszych przeprowadzimy lekcje tematyczne dotyczące prawidłowych zachowań na drodze, gry i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Młodzi miłośnicy motoryzacji będą mogli poznać wnętrza pojazdów specjalistycznych i technicznych Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Obchody 10. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej obejmują m.in.

 

  • Dni Otwarte Funduszy Europejskich - w całej Polsce w dniach od 1 do 11 maja beneficjenci umożliwią zwiedzanie i zapoznanie się ze swoimi projektami. Goście będą mieli m.in. możliwość odwiedzania niedostępnych na co dzień miejsc, takich jak hale produkcyjne, kulisy teatrów czy wnętrza budowanej stacji metra. Organizowane będą pikniki rodzinne, warsztaty, pokazy naukowe, zmagania sportowe, rajdy rowerowe, konkursy, koncerty, zabawy i wiele, wiele innych.
  • Imprezy plenerowe - w ramach działania, we wszystkich województwach, 1 maja zostały zorganizowane imprezy plenerowe. Na warszawskim Podzamczu odbył się koncert w którym wystąpili m.in. Maryla Rodowicz, Edyta Górniak, Kayah, Ewa Farna, Zakopower i wielu innych znanych artystów.

 

Informacje o wszystkich działaniach podejmowanych w ramach akcji z okazji 10 - lecia członkostwa w UE znajdują się na stronie www.10latwUE.pl .