Powrót

Inspektorzy CANARD na I Motocyklowym Kongresie Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

22 września 2018 roku, na terenie Automobilklubu Polskiego w Warszawie, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz Ministerstwo Infrastruktury zorganizowało kongres poświęcony bezpieczeństwu motocyklistów.

 

O współuczestnictwie w ruchu drogowym z kierowcami innych pojazdów oraz istotnych rozwiązaniach prawnych dla bezpieczeństwa motocyklistów mówił na kongresie Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

Droga jest jedna, powinniśmy się wzajemnie szanować niezależnie od tego jakim pojazdem się poruszamy. Inspektorzy są też motocyklistami, mają duże doświadczenie w kierowaniu motocyklem. Obecnie w Inspekcji Transportu Drogowego jest blisko 30 motocykli.”

 

Na stoisku Inspekcji Transportu Drogowego zaprezentowano sprzęt kontrolny wykorzystywany w trakcie działań inspektorów, a także nieoznakowany pojazd CANARD wyposażony w urządzenie rejestrujące prędkość.

 

 

Na pytania dotyczące zasad działania mobilnego fotoradaru, sposobu dokonywania kontroli odpowiadali doświadczeni inspektorzy. Dużym zainteresowaniem cieszyły się alko oraz narkogogle, które w sposób rzeczywisty odzwierciedlają stan po spożyciu dużej dawki alkoholu lub zażyciu substancji psychoaktywnych.