Powrót

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym zaprasza na piknik ,,Bezpieczny powrót do szkoły”

W sobotę, 29 sierpnia w godzinach 11-18, w Centrum Handlowym Arkadia w Warszawie odbędzie się piknik informacyjny „Bezpieczny powrót do szkoły”. Jednym z celów wydarzenia będzie promocja projektu „Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Odwiedzający będą mogli zobaczyć z bliska m.in. specjalistyczny sprzęt wykorzystywany przez Inspekcję Transportu Drogowego. Dodatkowo na gości czekają pokazy służb ratowniczych oraz możliwość udziału w grach i zabawach o tematyce związanej z bezpieczeństwem w ruchu drogowym. 

 

Podczas pikniku „Bezpieczny powrót do szkoły” Główny Inspektorat Transportu Drogowego zaprezentuje mobilne urządzenie rejestrujące przekroczenia prędkości oraz samochód wykorzystywany do obsługi technicznej urządzeń rejestrujących. Dodatkowo odwiedzający będą mogli otrzymać wszelkie informacje dotyczące realizacji oraz zakresu projektu „Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym”, w ramach którego zakupiono wystawiane urządzenie i pojazd.

 

Organizatorzy pikniku przewidzieli również inne atrakcje, których celem będzie edukacja na rzecz poprawy bezpieczeństwa drogowego. Dorośli będą mieli okazję sprawdzić swoje siły na specjalnie przygotowanym torze przeszkód w tzw. alkogoglach, symulujących zakłóconą pracę zmysłów będącą skutkiem spożycia alkoholu. Dla osób, które będą chciały doświadczyć tego, co dzieje się z ciałem człowieka w trakcie wypadku zostanie udostępniony symulator zderzeń.

 

Także dla najmłodszych uczestników wydarzenia organizatorzy zaplanowali wiele atrakcji, które pozwolą nie tylko na świetną zabawę, ale i zdobycie wiedzy na temat zasad bezpiecznego powrotu do szkoły po wakacjach. Dzieci będą mogły brać udział w wielu konkursach z atrakcyjnymi nagrodami oraz wspólnie z animatorami zagrać w plenerową grę edukacyjną, uczącą prawidłowego zachowania w ruchu drogowym. Przygotowane zostanie także mobilne Miasteczko Ruchu Drogowego z sygnalizacją świetlną oraz znakami drogowymi.

 

Wśród atrakcji sobotniego wydarzenia znajdzie się także prezentacja psów policyjnych, wykorzystywanych do tropienia przestępców oraz pokazy jednostek konnych.

 

Partnerami wydarzenia są: Główny Inspektorat Transportu Drogowego, Komenda Stołeczna Policji, Radio Kolor, Straż Pożarna Warszawa, Ele Taxi, Metro, MZA

 

Serdecznie zapraszamy. 

 

Plakat pikniku policyjnego