Powrót

CANARD świętowało 10 lat w Unii Europejskiej

Lekcje z zakresu Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, edukacyjna gra z nagrodami dla dzieci, ekspozycja samochodów do kontroli prędkości, symulator dachowania, a także symulator nauki jazdy. Piątek i sobota przebiegły w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym pod znakiem Dni Otwartych z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 

Od 1 do 11 maja z okazji 10. rocznicy przystąpienia Polski do UE placówki, które przy realizacji swoich projektów korzystały z funduszy unijnych, otworzyły drzwi dla wszystkich zainteresowanych. 9 i 10 maja Dni Otwarte zorganizowane zostały w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym. W siedzibie CANARD w Warszawie przy ul. Przyczółkowej 109 A na odwiedzających czekało wiele atrakcji. Najmłodsi mogli wziąć udział w lekcjach na temat prawidłowego zachowania na drodze oraz w przygotowanych przez pracowników GITD grach edukacyjnych. Ponadto mogli wziąć udział we wspólnym śpiewaniu piosenki „Żółty Radarek” dziecięcego zespołu Punkciki, który odwiedził nas w sobotę. Największe zainteresowanie wśród dzieci wzbudziły jednak pojazdy specjalistyczne, służące do kontroli prędkości oraz inne urządzenia udostępnione zwiedzającym.

 

Nie zabrakło także atrakcji dla dorosłych. Mogli oni wypróbować symulator dachowania i w bezpiecznych warunkach, pod okiem ekspertów z Instytutu Transportu Samochodowego, sprawdzić jak istotne dla bezpieczeństwa jest prawidłowe zapinanie pasów. Dodatkowo przygotowano tor przeszkód, który można było pokonać w alkogoglach