• Inspektorzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia drogowego

  Data dodania: 22.09.22

  Inspektorzy CANARD patrolując stołeczne ulice zauważyli samochód osobowy, którego kierujący po utarcie panowanie nad pojazdem uderzył w przystanek na zjeździe z trasy S8. Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia i wezwali służby ratunkowe.

 • Transport zakończony 19 mandatami

  Data dodania: 05.09.22

  19 mandatów karnych otrzymał kierowca litewskiej ciężarówki zatrzymany przez patrol z białostockiej delegatury Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. 67-latek notorycznie nie stosował się do ograniczeń prędkości.

 • Wizyta delegatów Global Road Safety Partnership

  Data dodania: 26.07.22

  Jak skutecznie prowadzić automatyczny nadzór nad ruchem drogowym - o tym rozmawiano w trakcie spotkania delegatów Global Road Safety Partnership z kierownictwem i pracownikami CANARD. Szczególne zainteresowanie wzbudził model systemu z którego korzysta Inspekcja Transportu Drogowego.

 • Wsiadł za kółko po procentach

  Data dodania: 02.05.22

  „Piłeś – nie jedź”, do tej zasady nie zastosował się kierujący oplem, którego trzeźwość w trakcie kontroli sprawdzili inspektorzy z łódzkiego CANARD-u. Alkomat pokazał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Wykonawca odcinkowych pomiarów prędkości wybrany

  Data dodania: 31.03.22

  200 km dróg zostanie objętych kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. CANARD wybrał wykonawcę. 39 urządzeń będzie kontrolowało prędkość na różnych kategoriach dróg, w tym autostradach.