Wpisy oznaczone tagiem wypadki drogowe .

Bezpieczeństwo na drogach podczas weekendu majowego

Razem z życzeniami udanego wypoczynku podczas nadchodzącego „długiego weekendu” przypominamy o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drogach oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Z uwagi na spodziewane pogorszenie warunków atmosferycznych oraz większą niż zazwyczaj liczbę pojazdów, poruszających się po drogach, apelujemy o rozsądną jazdę, a w szczególności o respektowanie limitów prędkości.

Przypominamy, że według danych Komendy Głównej Policji podczas ubiegłorocznego weekendu majowego miało miejsce 369 wypadków, w których zginęło 36 osób, a 457 zostało rannych. Wszystkim kierowcom, ich pasażerom oraz pieszym życzymy, by z tegorocznej majówki wrócili cali i zdrowi.

BEZPIECZEŃSTWO NA DRODZE PODCZAS DŁUGIEGO WEEKENDU

Szanowni Państwo,


w związku ze zbliżającym się długim weekendem i spodziewanym dużym natężeniem ruchu drogowego, chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kwestie bezpieczeństwa podczas podróży. Statystyki zdarzeń drogowych z zeszłorocznego długiego weekendu są porażające. W ciągu czterech dni (30.05–2.06.2013 r.) na polskich drogach doszło do 409 wypadków, w których zginęło 35 osób. Dlatego chcielibyśmy zaapelować do wszystkich kierowców o rozsądek i zachowanie zasad bezpieczeństwa ruchu drogowego podczas nadchodzących dni. Szczególną wagę kierujący pojazdami powinni przywiązać do przestrzegania limitów prędkości, gdyż ich bagatelizowanie w największej mierze przyczynia się do występowania niebezpiecznych zdarzeń.


Życzymy przy tym Państwu korzystnych warunków na drodze oraz udanego i spokojnego wypoczynku w gronie najbliższych.


Dyrekcja i pracownicy CANARD