CANARD wyróżniony EuroSymbolem w kategorii Bezpieczeństwa Drogowego 2013

25 listopada Dyrektor CANARD Marcin Flieger, w imieniu Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, odebrał EuroSymbol Bezpieczeństwa Drogowego 2013, którym Centrum zostało wyróżnione.

Kapituła Programu EuroSymbol doceniła Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym za rzetelną, sumienną i popartą dowodami ciężką pracę nad poprawą bezpieczeństwa na polskich drogach. CANARD został również wyróżniony za skuteczny nadzór nad przestrzeganiem przepisów drogowych.

Podczas wystąpienia, w czasie uroczystej Gali w Teatrze Śląskim w Katowicach, Dyrektor Marcin Flieger wyraził podziękowania dla Kapituły za dostrzeżenie wysiłków wszystkich pracowników Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym, mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich użytkowników polskich dróg.

 

Piknik Niepodległościowy w Łodzi z udziałem ITD

11 listopada w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości inspektorzy ITD wzięli udział w organizowanym przez Wojewodę Łódzkiego „Pikniku Niepodległościowym”, który odbył się na rynku łódzkiej Manufaktury.
Podczas tego wydarzenia prezentowane były służby i formacje mundurowe, jak również grupa harcerska oraz historyczne grupy rekonstrukcyjne funkcjonujące na terytorium województwa łódzkiego.
Wystawa Inspekcji Transportu Drogowego cieszyła się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród dorosłych, jak i najmłodszych uczestników pikniku. Zwiedzający mieli okazję zobaczyć specjalistyczne pojazdy (m.in. z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym i Biura Elektronicznego Poboru Opłat) i wyposażenie inspektorów wykorzystywane podczas codziennej służby oraz dowiedzieć się więcej na temat naszej formacji i jej zadań.

Oświadczenie ws. wezwań z limitem prędkości 0km/h

W nawiązaniu do informacji pojawiających się w mediach informujemy, iż w związku z prowadzonymi pracami konfiguracyjnymi fotoradaru do 10 właścicieli pojazdów zostały wysłane błędne zawiadomienia o naruszeniu prędkości, której limit wynosił 0 km/h. Przypadki te zostały natychmiast wychwycone dzięki procedurom kontrolnym, do wszystkich adresatów błędnych zawiadomień wysłano korespondencję z wyjaśnieniami oraz przeprosinami za zaistniałą sytuację. Bezzwłocznie zablokowano także dalsze postępowanie tak, aby żadna z tych osób nie otrzymała kolejnych pism z GITD.

Powyższe przypadki są jednostkowymi błędami, CANARD GITD dokłada wszelkiej staranności aby takie sytuacje nie miały miejsca.

Oświadczenie ws. nagrania pojazdu GITD

W związku z otrzymaniem nagrania pojazdu GITD, którego kierujący prawdopodobnie złamał przepisy ruchu drogowego informujemy, że:

1.GITD podjęło natychmiastowe działania mające na celu ustalenie, kto z pracowników kierował pojazdem służbowym uwiecznionym na przesłanym nagraniu
2.W stosunku do pracownika zostanie w trybie pilnym wszczęte postępowanie dyscyplinarne
3.Biuro Spraw Wewnętrznych GITD przeprowadzi osobne czynności wyjaśniające w związku z popełnionym wykroczeniem

Ponadto zachęcamy do obejrzenia rozmowy z dyrektorem CANARD Marcinem Fliegerem w TVN24 na temat konsekwencji tego zdarzenia

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/dyscyplinarka-i-zgloszenie-na-policje-po-rajdzie-pracownika-inspekcji-transportu-drogowego,972068.html?playlist_id=16476

Udział CANARD w targach Infrastruktura 2013

22 października 2013, rozpoczęły się XI Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem Infrastruktura 2013. Wydarzeniu patronują Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej oraz Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, współorganizatorem jest m.in. Główny Inspektorat Transportu Drogowego.

W czasie pierwszego dnia targów odbyła się konferencja pt. „Wpływ bezpieczeństwa na kształtowanie infrastruktury” zainaugurowana przez Pana Zbigniewa Rynasiewicza, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w której udział wziął także Pan Marcin Flieger, dyrektor Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym.

Wśród poruszonych w wystąpieniu Dyrektora Marcina Fliegera tematów znalazły się m.in. omówienie stanu bezpieczeństwa na polskich drogach, historia oraz struktura CANARD, plany rozbudowy o nowe elementy infrastruktury a także wpływ fotoradarów na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego.

Odwiedzający targi będą mieli okazję zapoznać się z wykorzystywanym na co dzień przez CANARD sprzętem takim jak mobilny fotoradar AD9 zainstalowany w samochodzie Ford Mondeo. Odpowiedzi na wszystkie pytania od zainteresowanych udzielać będą pracownicy GITD zajmujący się prowadzeniem kontroli prędkości.

 


 

Zachęcamy do lektury całego materiału dostępnego pod tym adresem.

Szczegóły dotyczące programu targów dostępne są na stronie organizatora http://www.infrastruktura.info/