Powrót

Kolejna akcja z cyklu "Bądź bezpieczny, póki na to czas"

Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur wraz Dyrektorem Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD Markiem Konkolewskim oraz muzykami pop-rockowego zespołu De Mono po raz kolejny promowali bezpieczeństwo na polskich drogach w ramach cyklu akcji „Bądź bezpieczny, póki na to czas!"

 

 

Tym razem akcja dotyczyła przestrzegania prędkości na drodze a poniedziałkowe spotkanie promujące odbyło się przy fotoradarze ustawionym w miejscowości Gaj koło Krakowa.

Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego pokazali przedstawicielom zespołu De Mono jak działa stacjonarny fotoradar, a także podkreślili jak ważne jest stosowanie się do obowiązujących przepisów prawa w zakresie stosowania ograniczeń prędkości.

 

 

"Od 2011 r. zarządzamy siecią fotoradarów w Polsce, dysponujemy ponad 400 urządzeniami, po to, aby w miejscach szczególnie niebezpiecznych kierowcy zdjęli nogę z gazu" – powiedział Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transportu Drogowego, na briefingu rozpoczynającym kolejną odsłonę akcji.

 

 

"Świat się nie skończy jak się spóźnimy" – tak podsumował dzisiejsze działania Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono.

Celem cyklu akcji pod hasłem „Bądź bezpieczny, póki na to czas!" jest edukacja wszystkich użytkowników dróg w zakresie bezpieczeństwa w ruchu i transporcie drogowym, a także kształtowanie i powielanie pozytywnych nawyków wśród kierowców.