• Wsiadł za kółko po procentach

  Data dodania: 02.05.22

  „Piłeś – nie jedź”, do tej zasady nie zastosował się kierujący oplem, którego trzeźwość w trakcie kontroli sprawdzili inspektorzy z łódzkiego CANARD-u. Alkomat pokazał ponad pół promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

 • Wykonawca odcinkowych pomiarów prędkości wybrany

  Data dodania: 31.03.22

  200 km dróg zostanie objętych kontrolami z wykorzystaniem odcinkowych pomiarów prędkości. CANARD wybrał wykonawcę. 39 urządzeń będzie kontrolowało prędkość na różnych kategoriach dróg, w tym autostradach.

 • „Próbne zdjęcia” na lotnisku w Borsku

  Data dodania: 07.03.22

  Kilkaset zdjęć i jeden cel – wybór najlepszego fotoradaru. To „gra” o dużą stawkę. Wyłoniony w trwającym postępowaniu wykonawca wymieni 100 urządzeń.

 • "Wpadł" przez czerwone światło

  Data dodania: 02.03.22

  Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to wsiadł za kierownicę i łamał kolejne przepisy. "Wpadł", kiedy przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle. Został zatrzymany przez łódzkich inspektorów CANARD.

 • „Zakręt mistrzów” na DTŚ pod nadzorem fotoradaru

  Data dodania: 28.02.22

  Na przestrzeni ostatnich lat nadmierna prędkość była przyczyną ponad 80 kolizji i wypadków na rudzkim „zakręcie mistrzów”. Teraz kierowców w tym miejscu dyscyplinuje fotoradar. Urządzenie kupiło miasto Ruda Śląska i przekazało go Inspekcji Transportu Drogowego. Fotoradar ma uspokoić ruch i wyhamować