Powrót Udany Dzień Transportu

Ikona artykułu

Stoisko Inspekcji Transportu Drogowego było jedną z wielu atrakcji Dnia Transportu, który odbył się w minioną sobotę w Warszawie. Pogoda dopisała, odwiedzający także. Dziękujemy wszystkim za udział!

 

Dzięki alko-, narko- i sen-goglach, możemy się przekonać jak na nasz organizm działają takie używki jak alkohol, narkotyki, ale też brak snu i duże zmęczenie. Wielu odwiedzających stoisko Inspekcji Transportu Drogowego podczas Dnia Transportu przekonało się, że nie warto siadać za kółko np. po wypiciu alkoholu. Poruszanie się w specjalistycznych goglach było niezwykle trudną czynnością.

 

Na Dzień Transportu przygotowaliśmy wiele atrakcji.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się służbowe pojazdy Inspekcji Transportu Drogowego. Najmłodsi uczestnicy chętnie siadali na motocyklu ITD, wiele było pytań o nieoznakowany pojazd inspekcji z zainstalowanym w środku fotoradarem, który mierzy prędkość. Na najmłodszych czekały nasze maskotki - krokodylki, a każdy uczestnik imprezy mógł liczyć na elementy odblaskowe, które szczególnie teraz, czyli w okresie jesienno-zimowym, kiedy dzień staje się coraz krótszy, a aura często ogranicza widoczność, okazują się szczególnie przydatne.

 

Dzień Transportu to impreza organizowana przez Ministerstwo Infrastruktury.

To świetna okazja do tego, żeby przekonać się jak funkcjonuje transport kolejowy, drogowy, lotniczy, ale też jak działa Poczta Polska. Uczestnicy zwiedzili pocztowy węzeł ekspedycyjno-rozdzielczy. Dzięki dostępnym podczas Dnia Transportu symulatorom zderzeń i dachowań  odwiedzający przekonali się też, że warto korzystać z pasów bezpieczeństwa. Każdy mógł zapoznać się, ale też i dotknąć nieco historii transportu. Oko cieszyły m.in. pług wirnikowy ZiŁ z 1980 roku czy zabytkowa, pasażerska lokomotywa elektryczna EP05.Dziękujemy za udział w wielu zabawach, za uczestnictwo w konkursach. Cieszymy się, że przygotowane atrakcje spotkały się zainteresowaniem zarówno najmłodszych uczestników, jak i tych starszych.

 

Do zobaczenia podczas kolejnego Dnia Transportu!

 

Dzień Transportu