Powrót Spotkania opłatkowe w GITD

Ikona artykułu

To był rok wyzwań i wytężonej pracy. Kończymy go z sukcesami – mówił podczas spotkania świątecznego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym GITD Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk. Pracownikom GITD dziękowali Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur i Maciej Michałowski, dyrektor Biura Ministra Infrastruktury.

 

- Czas świąteczny to czas refleksji, ale też czas podsumowań. Mijający rok był dla Inspekcji Transportu Drogowego kluczowy i kończymy go z sukcesami – podkreślił  podczas spotkania opłatkowego w Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym Andrzej Adamczyk, Minister Infrastruktury.

 

Zarówno minister Adamczyk, jak i kierownictwo GITD dziękowali wszystkim pracownikom i inspektorom ITD. – Każdego dnia inspektorzy, niezależnie od warunków pogodowych, dbają o bezpieczeństwo na polskich drogach – powiedział Andrzej Adamczyk.

 

Jednym z ważniejszych wyzwań dla GITD w tym roku było przejęcie Krajowego Systemu Poboru Opłat. -Inspekcji przybyły nowe zadania. Efektem Państwa pracy jest to, że Inspekcja jest coraz lepiej oceniana – powiedział podczas spotkania Alvin Gajadhur, Główny Inspektor Transprtu Drogowego. Potwierdził to również Dyrektor Biura Ministra Infrastruktury, Maciej Michałowski.

 

Przypomniano również o podpisanej kilka dni temu umowie z CUPT na dofinansowanie projektu, który zakłada rozbudowę i unowocześnienie systemu CANARD, który jak podkreślono jest istotnym elementem systemu bezpieczeństwa w Polsce. - System będzie się rozwijał. Musimy zwiększać bezpieczeństwo poprzez m.in. spowalnianie ruchu w miejscach, w których często dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń – stwierdził minister Adamczyk.

 

Tradycyjnie uczestnicy spotkań podzielili się opłatkiem i złożyli świąteczne życzenia.

 

- Życzę zdrowia i radości, ale też chwili wytchnienia. Tak abyśmy wszyscy z nową energią weszli w 2019 rok – mówił Główny Inspektor Transportu Drogowego.

 

 – Życzę Państwu, aby drogi życiowe przeobrażały się w autostrady pełne ludzkiej życzliwości – mówił minister Andrzej Adamczyk.

 

Świąteczne spotkanie w CANARD