• Odcinkowy pomiar prędkości na S8

  Data dodania: 13.04.21

  Dwa systemy odcinkowych pomiarów prędkości będą kontrolować prędkość pojazdów na trasie S8 w Warszawie. CANARD Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego podpisało umowę na dostawę i montaż urządzeń. Koszt inwestycji to blisko 4 mln zł.

 • ITD ostrzega przed SMS-ami o niezapłaconych mandatach

  Data dodania: 12.04.21

  Inspekcja Transportu Drogowego ostrzega przed SMS-ami informującymi o nieopłaconych mandatach karnych i konieczności uregulowania płatności za pośrednictwem załączonego do wiadomości linku.

 • Przekroczenie prędkości i brakujące kilometry

  Data dodania: 30.03.21

  Podczas kontroli ciężarówki, której kierowca nie zastosował się do ograniczenia prędkości, inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym w Warszawie ujawnili niezgodność stanu licznika z danymi CEPiK.

 • Wyprzedzanie na zakazie i wpadka z licznikiem

  Data dodania: 03.03.21

  Kierujący lawetą ciężarową wyprzedzał inne pojazdy na A2 mimo obowiązującego tam zakazu wyprzedzania. Na tym jednak nie koniec. Inspektorzy z Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym ujawnili kolosalną różnicę w stanie drogomierza.

 • Bez prawka na czerwonym świetle

  Data dodania: 09.02.21

  Zlekceważył przepisy ruchu drogowego i zasady bezpieczeństwa. Kierowca z Ukrainy nie tylko zignorował czerwone światło i przejechał przez skrzyżowanie. Prawo jazdy, którym dysponował, było nieważne od niemal roku. Został zatrzymany przez wielkopolskich inspektorów GITD.