Blogi Blogi

„Bezpieczeństwo idzie w ruch” już w ten weekend!

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada, o godzinie 12 serdecznie zapraszamy do CH Arkadia na wydarzenie „Bezpieczeństwo idzie w ruch!”, gdzie wspólnie będziemy mogli porozmawiać o bezpieczeństwie ruchu drogowego w Polsce.

W ramach przewidzianych atrakcji GITD zaprezentuje m.in. najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, umożliwiające automatyczny nadzór nad ruchem drogowym. Odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć samochód wyposażony w „fotorejestrator” oraz pojazd do kontroli uiszczania opłat elektronicznych.

Nie zabraknie również atrakcji dla najmłodszych. Oprócz lekcji na temat prawidłowego zachowania na drodze, prowadzonych przez rzecznika prasowego GITD – Alvina Gajadhura, dzieci będą mogły uczestniczyć w wielu konkursach i zagrać w plenerową grę edukacyjną na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. Przygotowany również zostanie „szpital dla pluszaków”, w którym dzieci przekonają się, że i one mogą ratować życie.

Na stoisku obecni będą inspektorzy i pracownicy ITD, którzy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania odwiedzających.

Impreza organizowana jest w związku z obchodzonym 16 listopada - Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.

Statystyki związane z funkcjonowaniem systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym GITD

Szanowni Państwo,   


Uprzejmie informujemy, że na stronie dostępne są statystyki związane z funkcjonowaniem systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym GITD, obejmujące okres od stycznia 2013 r. do września 2014 r.

GITD NA TARGACH INFRASTRUKTURA 2014

Międzynarodowe Targi Budownictwa Drogowego, Kolejowego oraz Zarządzania Ruchem „Infrastruktura” 2014 są jednym z najważniejszych polskich wydarzeń poświęconych tej tematyce. Targi stanowią dogodną możliwość dla nawiązania współpracy i zaprezentowania rozwiązań stworzonych przez organizacje i firmy, działające na rzecz rozwoju rodzimej infrastruktury.

 

Podczas tegorocznych Targów Infrastruktura, w dniach 22 – 23 października, GITD zaprezentuje na swoim stoisku m.in. najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, umożliwiające automatyczny nadzór nad ruchem drogowym. Odwiedzający będą mogli z bliska zobaczyć samochód wyposażony w „fotorejestrator”, jak również urządzenia stacjonarne do pomiaru prędkości, wykorzystywane w przeszłości i aktualnie. Oprócz tego na stoisku GITD znajdzie się także pojazd do kontroli uiszczania opłat elektronicznych oraz motocykl wspierający na co dzień działania inspektorów.

Na stoisku obecni będą inspektorzy i pracownicy ITD, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania odwiedzających.

 

Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Przed przybyciem na miejsce należy jednak zarejestrować się poprzez stronę internetową lub w recepcji targów. Wszystkie niezbędne informacje są dostępne pod adresem: http://www.infrastruktura.info/

 

ZAPRASZAMY!

CANARD na konferencji TISPOL

W dniach 30 września-1 października br. przedstawiciele CANARD wzięli udział w corocznej konferencji TISPOL (European Traffic Police Network), odbywającej się pod hasłem: Road Safety in Europe – Achieving the 2020 Target. Spotkanie było okazją nie tylko do wymiany dotychczasowych doświadczeń, lecz również do zapoznania się z najnowszymi badaniami oraz najlepszymi praktykami z zakresu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W ramach otwarcia konferencji jej uczestnicy wysłuchali wystąpienia p. Siobhán O’Brien z Irlandii, która w młodości uległa ciężkiemu wypadkowi drogowemu, zmieniającemu całkowicie jej dotychczasowe życie. Kobieta ta doznając ciężkich obrażeń ciała do dziś musi zmagać się z konsekwencjami swojej niepełnosprawności. Historia p. O’Brien, podczas której nie obyło się bez łez, stanowiła z jednej strony przestrogę przed tragicznymi skutkami wypadków drogowych, z drugiej zaś ukazywała, jak wiele jest wciąż do zrobienia po stronie nie tylko służb, ale również uczestników ruchu drogowego – w ich głowach i mentalności, aby uczynić europejskie drogi bezpieczniejszymi.
Podczas kolejnych sesji prelegenci poruszali istotne kwestie, a jednymi z najważniejszych tematów były: uchwalenie nowej dyrektywy w sprawie ułatwień w zakresie transgranicznej wymiany informacji dotyczących przestępstw lub wykroczeń związanych z bezpieczeństwem ruchu drogowego, predyspozycje zdrowotne do prowadzenia pojazdów (w tym problem kierowców w podeszłym wieku), elementy wpływające na rozproszenie uwagi kierujących, a także najnowsze rozwiązania technologiczne (w tym ITS) wspierające bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jeden z referatów dotyczył również zmęczenia za kierownicą, czyli zagadnienia szczególnie istotnego dla zawodowych kierowców. Badania w tym zakresie wskazują, iż deficyt snu pod względem wpływu na kierującego pojazdem jest porównywalny do spożycia przez niego znacznej dawki alkoholu.

Utrudnienia w funkcjonowaniu infolinii CANARD

 

Uprzejmie informujemy, że z przyczyn technicznych połączenie z pracownikami CANARD w dniu 7 października br. nie będzie możliwe. Za wszelkie niedogodności serdecznie przepraszamy. Jednocześnie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego.

 

Galeria Galeria

O nas O nas

Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym jest częścią Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego odpowiedzialną za zarządzanie systemami automatycznej rejestracji wykroczeń.
 
Nasze dane teleadresowe są następujące:
Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym
Główny Inspektorat Transportu Drogowego
ul. Przyczółkowa 109 A
02-968 Warszawa
Tel. (22) 22 04 500
Fax: (22) 22 04 599